Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Det store spring til komplet IT-styring / Overblik on-the-fly

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)
  • 1
Fra København
Tilmeldt 8. Nov 09
Indlæg ialt: 138
Skrevet kl. 21:34
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej

Jeg skal starte en overbygning af det jeg pt laver, hvor der sælges B2B og B2C.

Alle ordre skal laves over Webshop.

Der skal selvfølgelig være online betaling.

Der skal være webshop som køres fuldt sammen med regnskabssystem.

Jeg skal have mulighed for have fuldt overblik over lager/regnskab fra en bærbar pc med mobilt internet, da jeg selv skal være kørende og i stor grad servicere B2B.

Gerne med mulighed for kredittormax indbygget i systemet, så man får en note, såfremt unormale ting foregår.

Der skulle gerne være mulighed for at trække dagens ordre ud af webshoppen, som direkte går ind i bogføringen, med mulighed for ordre der køres ud samtidigt får tildelt pakkenumre og udskrivning fra webpack / fedex system..

Er der nogen der kan foreslå systemer der kan tage sig af dette, så jeg får kørt så meget automatiseret som muligt, samt hvad det vil koste ?

Med Venlig Hilsen

Niels

Fra Snertinge
Tilmeldt 20. Mar 06
Indlæg ialt: 531
Fra  odsherred-regnskab.dk Skrevet kl. 16:59
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej

En hosted version af økonomisystemet Aesiras, kan det du efterspørger, download en gratis prøve version her :

http://odsherred-regnskab.dk/aesiras 

Med venlig hilsen

Kim Malmberg.
www.odsherred-regnskab.dk

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)