Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

fiktiv hjemmeside kunde undersøgelse !

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)
  • 1
Fra Virum
Tilmeldt 21. Sep 08
Indlæg ialt: 61
Skrevet kl. 13:28
Hvor mange stjerner giver du? :

hej jeg kunne godt tænke mig at at lave en hjemmeside som handler om et produkt jeg gerne vil sægle. inden jeg laver firmaet havde jeg tænk mig at lave en hjemmeside for at se hvor mange der henvender sig til mig. så jeg kan se om det er et produkt som vil sælge godt.

er det okay at lave en hjemmeside over et firma som ikke findes som en form for marketing undersøgelse for at se hvor meget respons man for fra diverse kunder..

 

Fra Aarhus
Tilmeldt 17. Jul 08
Indlæg ialt: 343
Fra  SECUBI ApS Skrevet kl. 13:57
Hvor mange stjerner giver du? :

Det er vel ikke noget galt i at lave en hjemmeside omkring produktet, hvis du blot gør opmærksom på, at firmaet endnu ikke er etableret. Ikke skriv noget, som der ikke er hold i. At udgive dig for at være et firma uden at være det, vil du garanteret ikke få noget positivt ud af. Du kan sagtens lave en spændende hjemmeside, som også kan give dig noget feedback uden at give urigtige oplysninger. 

Dog tror jeg ikke, at du vil få ret meget ud af at gøre det på den måde.

Secubi.dk - Videoovervågning til private og erhverv

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)