Så hvis man får postadresse f.eks der på skindergade 15. Så vil SKAT stadigvæk sende alt hvad der har med dem, til min normale adresse?. :)
SKAT vil sende posten til din c/o adresse (Skindergade), men ved evt. kontrolbesøg vil det være på din virksomhedsadresse, som så også er din privatadresse.
Det havde jeg godt regnet med. :) Men min firmapost adresse, vil jo så være på Skindergade. :) Hvilket gør det hele lidt lettere for mig, med hensyn til mit boligselskab. :)
Din virksomhedsadresse er den adresse, hvor SKAT kan finde din virksomhed. Administrationsadressen er der, hvor de kan finde dit regnskab (det behøver ikke at være samme adresse).
I det tilfælder her er skindergade din postadresse og du skal skrive Skindergade som en c/o adresse.