Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Problemer ifbm. betalinger med Maestro fra Sverige

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 23:38
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej aminoer,

Vi har for nyligt lanceret vores webshop i Sverige, og er i den forbindelse stødt panden mod en mur ifm. rigtig mange afviste betalinger af Maestro-kort.

Vores målgruppe er 15-25-årige, og der er rigtig mange der har Maestro-kort - og de bliver afvist af PBS (De oplyser at det er banken, der afviser disse transaktioner).

Jeg har hørt, at Maestro-kort skal tilmeldes hos kortudsteder, en eller anden ordning, før man kan handle på nettet? Er der nogen der ved om det virkelig er tilfældet? Og i så fald, gælder det i alle tilfælde, eller kun når man handle i andre lande end kortet er udstedt i?


Jeg håber, der er nogle af jer der ved lidt mere, så vi kan få flere interesserede hele vejen igennem vores butik!

Tilmeldt 24. Jun 07
Indlæg ialt: 15113
Fra  Cosmos Co Customfit.eu Skrevet kl. 23:39
Hvor mange stjerner giver du? :

Hopper lige med på en lytter ;D

Naturlige skønhedsprodukter og argan olie fra Cosmos Co og Cossy
Side 1 ud af 1 (2 indlæg)