Hej Anna,
Jeg tror godt, at jeg kan hjælpe dig. Jeg har længe gået med ideen om at tilbyde den type "undervisning".
Jeg forestiller mig en form, hvor du tager nogle produktbilleder af dit tøj samt nogle billeder af din foto-opstilling og sender dem til mig. Derefter giver jeg feedback på billederne samt lærer dig, hvad du skal være opmærksom på, og hvordan fotoopstillingen skal justeres. Jeg vil tro, at det kan gøres på 3 - 5 sessions af ca. 1 times varighed - afhængig af dine ønsker og krav til billederne.
Det er ikke helt nemt at tage gode produkbilleder, så du kommer nok til at skulle investere noget tid i at lære det, og der skal nok også investeres i noget lys. Efterfølgende vil det give dig en kæmpe fleksibilitet, som adskillige webshobs faktisk har efterspurgt.
Det skal lige siges, at jeg fra mit almindelige job som udviklingsingeniør har stor erfaring med at give teknisk support og har gode erfaringer med at bruge fremgangsmåden med billeder til at løse problemerne.
Med venlig hilsen
Carsten