| Jeg er stadig fuld af spørgsmål omkring dit site og din idé: 
 Hvis ikke vi tør stille os op og fortælle vores historier for folk, uanset køn, er det i mine øjne enten fordi vi ikke har noget at byde på eller fordi vi ikke har nosser nok, ja undskyld mit ordvalg, men det, er den mest beskrivende forklaring jeg lige kan komme op med. Bekymringer bør da kunne deles uanset køn, jeg deler mine bekymringer med folk i mit netværk som jeg har tillid til og som jeg kan sparre med, uanset køn. Og hvorfor starte som et netværk kun for kvinder, hvis målet alligevel er at smelte sammen med Businessmen.dk???? 
 Jeg har mødt en hel del herindefra, bla. på Aminotastic og med de netop startede Tweetups er der da stor basis for at møde flere spændende Aminoer. Og har man behov for det kan man jo vælge at lave en tweetup kun for kvinder.  Iøvrigt mener jeg ikke at din grafik på sitet henvender sig til målgruppen. Jeg ville vælge at gøre den lidt 'lettere' og mindre maskulin hvis jeg ville henvende mig til kvinder. Jeg savner stadig de gode argumenter for at gå et skridt tilbage i ligestillingskampen og dele vandende udelukkende pga. køn, jeg er langt fra overbevist om at dit produkt kan tilbyde mig noget bedre end jeg allerede har. God fornøjelse med projektet, som du kan forstå skal der lidt mere til før du ser mig som bruger. /LOne | 
Lone:
Nu er det jo ikke sikkert at du er målgruppen. Blot fordi du savner argumenter for at gå tilbage i ligestillingskampen (som du vælger at opfatte det), betyder det jo ikke at der ikke er et behov ;o) (Læs: Alle er jo ikke som dig....hvad med de andre?)
Om det er en god idé, bliver en succés eller ej, skal jeg ikke gøre mig til dommer for, men hvis der er et behov, så er det da fint. Der findes mange fysiske fora for kvinder, som fungerer med succés, så hvorfor ikke på nettet?
Jack
 
             Bliv gratis medlem
  Bliv gratis medlem
                         
            
 
             
         Det har sikkert noget at gøre med, at kvinder ikke ønsker at deltage i debatter hvor folk bliver kaldt for grædekoner og spader og hvor der ikke kan appelleres til følelser. Der ligger forskellen. Og når tråden bliver ubehagelig, vil moderationen også skride ind i et kvindenetværk, hvilket den ikke gør her.
 Det har sikkert noget at gøre med, at kvinder ikke ønsker at deltage i debatter hvor folk bliver kaldt for grædekoner og spader og hvor der ikke kan appelleres til følelser. Der ligger forskellen. Og når tråden bliver ubehagelig, vil moderationen også skride ind i et kvindenetværk, hvilket den ikke gør her. Ligeså stor forskel der er på kvinder og mænd, lige så stor forskel er der på netværket.
 Ligeså stor forskel der er på kvinder og mænd, lige så stor forskel er der på netværket. 
     Opret bruger
Opret bruger