Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Deltids programmør, måske iværksætter der ønsker sig et skrivebord

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 28. Apr 08
Indlæg ialt: 2
Skrevet kl. 13:49
Hvor mange stjerner giver du? :

Kære Amino,

I forbindelse med en større opgave (3 årig) søger vi en deltids programmør der som et minimum kan snakke; C#, SQL, Actionscript

Og meget gerne også må kunne; HTML, CSS, Javascript, dotNetNUKE, IIS, Exchange,

Windows 2003 Server, Flash Media Server

Vi er meget åbne overfor ansættelses forhold - det kan være fast løn. Eller du kan være iværksætter der ønsker dig et skrivebord blandt dygtige, søde og inspirerende mennesker mod at stå til rådighed efter aftale. Mulighederne er mange, men kravet er at du er til stede på lokaliteterne i et givet tidsrum.

Hvem er vi? Vi er faktisk 2 virksomheder: Sorensens Reklame og It samt Public Sense du kan finde informationer om os på henholdsvis www.sorensens.dk og www.publicsense.dk.

Vi er bosat i Skovshoved, nord for københavn i absolut dejlige omgivelser. Så det er bedst hvis du selv er fra København eller omegn.  Er det noget for dig så send en mail til bent@sorensens.dk

PS: Vi er også på udkig efter personer som er interesseret i at sælge et mediabibliotek (billed) på provisionsbasis.

Fra Klostertorvet 6, 2. tv 8000 Århus C
Tilmeldt 31. May 06
Indlæg ialt: 1541
Skrevet kl. 14:02
Hvor mange stjerner giver du? :

Hejsa

Vi har alle de kompetencer der efterspørges. Problemet er bare at vi er et bureau beliggende i Århus.

Vi vil naturligvis være interesserede i at indgå i et sådan samarbejde, men modellen for samarbejdet vil nok (af logistiske årsager) være nød til at være anderledes end hvad i forventer. Naturligvis vil der være tale om en anseelig mængde status og koordineringsmøder men onsite udvikling kan vi ikke hjælpe med.

Kan du fortælle lidt mere om opgavens karakter? I så fald kunne det vurderes om der ville være nogen ide i at outsource den.

Mvh Peder

P.s. Hvis du gerne vil høre mere om os eller har spørgsmål kan du fange mig på 70264036 eller psj@ivaldi.dk

Tilmeldt 19. Jan 09
Indlæg ialt: 65
Skrevet kl. 17:59
Hvor mange stjerner giver du? :

Kunne man tænke sig at jobbet kunne outsources til 4 danskere og 30 Filippinere, så er vi interesserede.

 

Mvh

IThouse.com

Martin Biil Pedersen

Makati, Manila

Martin@ithouse.com

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)