Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Ny hjemmeside skal laves, HJÆLP!!!

Side 1 ud af 2 (20 indlæg)
Fra København
Tilmeldt 29. Oct 08
Indlæg ialt: 523
Skrevet kl. 12:19
Hvor mange stjerner giver du? :

Helt ny hjemmeside, nyt og flot design.

 

Komplet CMS system til at kunne rette alt tekst, på alle undersider og forside, uden at kunne ændre tekst i design som topbanner osv. Så opdatering af nyheder og resten forgår NEMT..

 

Skal samarbejde med google maps, f.eks. når vi skal opsætte de steder hvor foreningen må fiske. (facilitets oversigt) Meget skal ændres her.

 

Samme undermenuer som der er nu, det skal bare opsætte meget bedre. Og visning af bla, de sidste 5 nyheder på forsiden.

 

Fremhævede billeder, f.eks det sidste der er lagt i galleriet på forsiden. som vist på www.wangtong.dk

 
Design i høj klasse :)Jeg har en favorit her, sys den er pæn! men vores SKAL være pænere, og revolutionerende inden for sportsfisker hjemmesider.. www.koldingsportsfisker.dk
 
Der må også gerne være en video afdeling.
 
RSS, tror jeg det hedder. Ihvertfald skal det være muligt via DMI og se vejret i regionen, hele tiden. PÅ forsiden
 
Forum system: i nyeste standart.
 
Smart galleri: Som billeder kommer frem på link www.wangtong.dk Det skal også være muligt at uploade billeder direkte til galleriet, for alle medlemmer, med dato og fangsted sted osv.. Menuer til de forskellige opsatte gallerier, så der er orden i det og overskueligt..
 
Alle vores medlemmer skal kunne registrere sig via hjemmesiden, men henblik på evt nyhedsbreve, forum og billede upload. Og generalt så vi for alle emails, adresse oplysninger, telefon osv....
 
Fangstreport system, der automatisk sætter vores medlemmers fangster i system, med henblik på foreninges konkurrencer osv.
 
Sidst men ikke mindst, så SKAL den hedde www.Bundhugget.dk som den gør i forvejen.
 
Og hvad vi ellers lige kan finde på af seje ting. Måske en smule reklame banner hist og her. Så vi kan sælge et par banner til virksomheder. F.eks samarbejder vi meget med Jan og Bo sportsfisker butik, der skal også være plads til dem. ??????

Og så håber jeg der kommer flere forslag fra eksperterne :)

 

Foreningen har ikke mere end 5000,- at gøre godt med, men lad høre fra jer..

Fra København
Tilmeldt 11. Jun 08
Indlæg ialt: 661
Fra  Signifly ApS Skrevet kl. 12:36
Hvor mange stjerner giver du? :

Først og fremmest syntes jeg det lyder som en spændende opgave, og det er rart at du virker engageret omkring projektet og ønsker en kvalitetsløsning. Dog tror jeg at 5000,- er lidt i underkanten hvis du skal have alt hvad du beskriver i en fornutig kvalitet. Jeg vil dog meget gerne prøve at give et bud på opgaven, hvor vi evt. sætter nogle af funktionerne over i en "etape 2" for at holde prisen nede på de 5000,-. Men jeg tror helt sikkert godt at man med udgangspunkt i noget open-source CMS kan lave jer noget rigtig lækkert. 

Du er meget velkommen til at skrive mig en mail, så kan du evt. høre nærmere om hvad jeg har at tilbyde. Mailen er: mv (snabela) mediatown.dk

Boldrer mig med de kreative wunderkids i Signifly - et Digitalt Bureau i København. Altid en god Amino-pris.

Fra Ikast
Tilmeldt 21. Feb 09
Indlæg ialt: 9
Skrevet kl. 14:43
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej.. jeg kan sagtens lave det til dig, med mere eller mindre af alt det funktioner som du forventer til 5000,-

Fra København
Tilmeldt 29. Oct 08
Indlæg ialt: 523
Skrevet kl. 14:56
Hvor mange stjerner giver du? :

svar med email så sende jeg mere info ud ;-)

Fra København
Tilmeldt 11. Jun 08
Indlæg ialt: 661
Fra  Signifly ApS Skrevet kl. 15:49
Hvor mange stjerner giver du? :

mv (snabela) mediatown.dk

Boldrer mig med de kreative wunderkids i Signifly - et Digitalt Bureau i København. Altid en god Amino-pris.

Fra Torshavn, Færøerne
Tilmeldt 17. Dec 08
Indlæg ialt: 625
Skrevet kl. 17:07
Hvor mange stjerner giver du? :

med alle de ting du nævner der er der så mange småting der tager lang tid at tilpasse osv så jeg vil bare informere om at du ikke skal have høje forventninger til kvalitet for 5.000,-

det er nærmere noget som skal nærmere 15.000,- + moms og så er det stadig billigt.

Hergeir HP Vang
Digital/Online Marketing Specialist & E-Concept Developer

hpv@puffin.consulting

Fra København
Tilmeldt 17. Dec 08
Indlæg ialt: 436
Skrevet kl. 17:14
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej

Du maa gerne sende mig en mail paa bratsch@ofir.dk saa skal jeg nok vise referencer.

MVH Adam

Fra Høng
Tilmeldt 5. Dec 05
Indlæg ialt: 1004
Skrevet kl. 17:18
Hvor mange stjerner giver du? :

SIranee:

RSS, tror jeg det hedder. Ihvertfald skal det være muligt via DMI og se vejret i regionen, hele tiden. PÅ forsiden

Der er du på kant med lovgivningen.

Og for 5.000 får du intet professionelt med de krav du har.

Som en skrev skal du nok nærmere regne med 15.000

 

Fra Høng
Tilmeldt 5. Dec 05
Indlæg ialt: 1004
Skrevet kl. 17:23
Hvor mange stjerner giver du? :

sutjek:

Du maa gerne sende mig en mail

Hej

Måske i burde overveje at finde jeres cvr-nummer frem og lægge det på hjemmesiden.

 

Tilmeldt 15. Nov 05
Indlæg ialt: 1420
Fra  Danske Trailløbere Skrevet kl. 17:45
Hvor mange stjerner giver du? :
Side 1 ud af 2 (20 indlæg)