Hejsa Er det nogen her i dette forum, som er i stand til at trykke/printe logo og/eller tekst på armbånd og armbåndsure lavet af silicone ? Jeg importerer og sælger disse produkter. De er lavet i Kina med vores eget logo på. Men igår fik jeg en henvendelse fra en kunde, som ville købe et parti af vores armbånd og armbåndsure og bruge dem som reklame for hans egen virksomhed. Han vil derfor kun købe dem hvis jeg kan levere dem med hans logo printet/trykt på ? Er der nogen her som kan udføre dette arbejde ? Eller kender I evt. nogen som kan ? Så hører jeg gerne fra Jer.... På forhånd tak....... |
Hej,
Er det ikke et spørgsmål om, at du sender hans logo til producenten i Kina og får lavet armbånd og ure med din kundes logo på? Jeg kan ikke få øje på, hvorfor de skal trykkes i Danmark, når du selv trykker dem i Kina?
Koala Reklame laver armbåndsure med logo indeni, men skal du også tjene på det, så går det nok hen og bliver dyrere end kunden egentligt synes om.
Mvh