Hej allesammen Går lidt og leger med ideen om at starte en webshop og er i den forbindelse løbet ind i et problem... Jeg er i tvivl om hvorvidt det er klogest at betale lidt ekstra for en scancommerce-løsning eller sparer gebyret og bygge butikken fra bunden.... Håber i kan hjælpe mig
|
Hej
Hvad koster det dig at få den lavet fra bunden? Og ved du hvad shopløsningen skal kunne?
Et argument kan jo være at det er billigere at betale 600 kr per måned end at lave den selv. Men det afhænger jo helt af hvad du selv kan lave den til.
Et andet argument er at hvis du aldrig har haft en webshop før, så ved du med garanti ikke hvilke funktionaliteter der er påkrævet for at få shoppen til at blive en god forretning, og der kan du købe dig til nogle billige erfaringer ved at starte med en standard shop. Så kan du altid bygge en bedre bagefter når du ved hvad dine behov er.
Mvh Jesper Jørgensen