Hej amino'er Jeg er ejer af websitet www.infobold.dk som har med fodbold at gøre (men der kommer 4 andre sportsgrene som håndbold ishockey og flere ) Er self ikke færdig, men hvad skal jeg gøre bedre hvad mangler der og hvad har i af kommentar til den Mvh Lasse |
Hej Lasse.
Jeg må simpelthen være hudløs ærlig her. Det er et kæmpe projekt, du er ved at påbegynde. Jeg har selv været i gamet i omkring to år, og det er absolut ikke en dans på roser.
Hvis du skal være en seriøs udfordrer til Sportenkort.dk, Sporten.dk mv., så vil jeg anbefale dig at lave noget andet end en blog, som folk ikke har den store troværdighed til, når det gælder denne genre.
Derudover kan jeg ikke se på hvilke punkter, du skal udfordre de andre? Hvordan skal du hugge deres brugere, hvis du blot sidder og omskriver deres nyheder.
Du skal simpelthen have noget unikt at tilbyde, så du på den måde kan ramme en bestemt målgruppe, der sulter efter noget andet.
Jeg håber, du kan bruge mine råd.