Jeg har brugt Servage.net i mange år nu. Er meget tilfreds. Det koster mig 1000kr om året. Jeg har en del prestashops kørende uden problemer.
Jeg har ca 20 domæner tilknyttet serveren og der er vist ikke de store begrænsninger.
Dansk hotline hvis man har spørgsmål osv.
Kan varmt anbefales!
Hvis du vil benytte dem, så må du gerne skrive en pm til mig. Så sender jeg dig er link. Så får jeg vidst 1md gratis mener jeg nok ;-)
Vi kan sagtens lave en super løsning til dig, om den passer til nogen af vores eksisterende webhoteller, eller om vi skal ud i noget mere specifikt - så kan vi hjælpe dig - også indenfor dit budget.
Vi hoster en del Prestashops med mange mange tusinde produkter, og nogle af dem er dropshipping, hvilket betyder de skal synkronisere med 3-part ret ofte.
PerfGrid - High performance webhoteller. Kvalitet i næste kaliber.
Kan tilbyde virkelig hurtig server specialbygget til prestashop med en unikt cachemodul som styres fra shoppen. Ca 2 års udvikling og kører fantastisk Arbejde KUN med prestashop.