Hej alle. Jeg har sammen med min søster besluttet at lave et mærke. Vi er ret nye indenfor Iværksætteri, men lader det ikke komme i vejen ;)
Vi er begge heste interesseret, og har derfor valgt at det er et mærke indenfor rideudstyr. (Evt. Underlag) Vores mærke hedder On Horse - By Line og Sofie Bejlegaard. Og vores logo ses på nedenunder.
Hvad skal vi gøre nu? Hvordan skal vi komme videre? At få fat på den helt rigtige leverandør og Producent?
Fedt i er så motiveret!
Det i nu skal gøre er at få fat i en leverandør, hvorefter i skal have tjekket om jeres produkter er i orden!
Derefter skal i have opsat en Websshop, få evt. en professionel til det, dét kan koste lidt, men er helt klart pengene værd. Efter det skal i have lavet kampagner (Facebook, Google adwords osv.)
Jeg håber i kunne bruge noget af det! Og super fedt logo i har fået lavet!
Ja, det kræver lidt investering, men i kan finde en der vil lave webshop til jer på Amino forholdsvist billigt. Jeg fik lavet min for ca. 5000 kr. (Ja, det er billigt ;) )
Fedt logo by the way :) - Mit råd vil da være at skabe nogen kontakter. Networking, gør ting for folk. Ring og hør en tilsvarende virksomhed om i må komme ud og høre lidt om hvordan de gør :)