Vi er et mindre firma som har fået kontakt til en producent i indien, hvor vi skal have importeret nogle varer i størrelsels orden 1-4 cbm, vi overvejer selv at stå for alt fortoldning, fragt og det hele.. da de tilbud vi har fået fra mange speditører ligger ret højt.. Er der nogen der har erfaring med at stå for hele transporten samt fortoldning selv? |
Skovborg:Vi er et mindre firma som har fået kontakt til en producent i indien, hvor vi skal have importeret nogle varer i størrelsels orden 1-4 cbm, vi overvejer selv at stå for alt fortoldning, fragt og det hele.. da de tilbud vi har fået fra mange speditører ligger ret højt.. Er der nogen der har erfaring med at stå for hele transporten samt fortoldning selv?
Hej
De priser i har fået er det fra danske eller índiske speditører? Hvad mener du med selv at stå for fragten? for jeg formoder ikke du selv vil hente varerne i Indien eller hvad´havde du forstillet dig?
Hilsen
Ravn