Jeg overvejer at brug Krak Media Group ift. online marketing og søgemaskineoptimering. Er der nogen herinde som har erfaringer med dem? Er det pengene værd, hvordan er deres kundeservice og holder de hvad de lover? Tak for hjælpen! |
Mit ærligt indtryk af både KRAK og de gule sider (dengang de eksisterede, er tidligere ansat hos dem), Eniro m.v er at de er alt for dyre i forhold til hvad det er du får.
Fra kr. 2.500,- om måneden
synes jeg er mange penge i forhold til hvad du får for det, afhængig af naturligvis hvad du søger, men er min generalle holdning af dem, også da jeg var ansat hos de gule sider, før de blev opkøbt af Eniro.
Du kan læse om lige specifikt dem her på trust pilot: http://www.trustpilot.dk/review/www.krak.dk for at høre hvad andre synes. (dog er ikke alle indlæg derinde direkte omkring deres SEO eller online markedsføring)
Men er naturligvis kun min holdning og mit indtryk.