Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Vil du arbejde sammen med os? - Ansættelse

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 14:52
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej kære Amino´er

Vi er en mindre organisation bestående udelukkende af 8 højtuddannede erfarne kandidater. Vi har det sidste års tid sammenlagt spenderet i omegn af 3.000 timers arbejdstimer til at udvikle en af branches stærkeste produkter til både B2C samt B2B markedet.

Vi har det sidste stykke tid overvejet at give plads til en eller måske flere dygtige erfarende dygtige aminoer, der har lyst til at arbejde selvstændigt til at varetage salgsarbejdet til B2B segmentet.  

Derfor forsøger vi her, at give et diskret billede af hvem vi er og hvad vi tilbyder en potentiel samarbejdspartner.

Et stærkt fællesskab
Du bliver en del af et energisk fællesskab med et stærkt bagland, der hjælper med markedsføring, rådgivning mv. Du kan derfor koncentrere dig om at sælge vores ydelser i dit eget geografiske salgsdistrikt. Erfaring fra lignende stillinger vil være er et krav.

Ønskede kvalifikationer/erfaring:

  • du er udadvendt og god til at skabe relationer
  • du brænder for at være selvstændig
  • du er en hunter
  • du er struktureret i dit arbejde, selvstændig og har et højt drive
  • du har salgserfaring i B2B segmentet
  • du er mindst sidst i 20'erne, gerne ældre

Dine primære arbejdsopgaver vil være:

  • Opsøgende salg i dit eget salgsdistrikt
  • Vedligeholde relationer til klienter
  • Markedsanalyse
  • Mødebooking
  • Afholdelse af møder
  • Tæt samarbejde med vores projektmanager

Du skal selv skabe resultaterne
Vi har forretningskonceptet og erfaringen, men resultaterne skaber du selv. Du skal derfor være indstillet på at kunne finansiere din egen ”løn” i en kortere opstartsperiode, indtil din forretning giver overskud. Produktet du skal sælge er unikt og værdiskabende for klienterne. Disse vil opnå betydelige fordele ved erhvervelse af vores produkt. Vi tilbyder eksklusive rettigheder til den rette profil.  

Et afprøvet forretningskoncept
Vi er en mindre organisation med erfarne medarbejdere. Vi ønsker at ekspandere over hele landet. Vores vision er at yde markedets bedste service - hurtigt og effektivt, så alle parter er tilfredse.

Synes du, det kunne være noget for dig, så send venligst en PM.

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)