Men ja, jeg ville selv handle på siden, hvis ydelsen var god nok.
Og det er jo netop heri, at problemet ligger. Hvordan skal en potentiel kunde kunne vide, at ydelsen er god? I skal SÆLGE jeres "service" (læs: overbevise potentielle kunder om, at jeres service er tryg, troværdig og pengene værd). Hvorfor skulle man blive overbevist om dét ud fra en helt igennem grim og primitiv side med pinligt dårlige tekster?
Ja, det lyder sikkert hårdt, men det fremgår ret tydeligt af denne tråd, at folk finder siden helt håbløs, så hvorfor ikke tage kritikken til efterretning? Jeres side er en dødssejler. Hvis folk skal bruge penge på jeres service, så må I også selv bruge penge på at skabe en troværdig profil udadtil.
Selv hvis alle andre i denne tråd havde været positivt stemte, så ville jeg have sagt min ærlige mening. Alt er bare forkert ved den side.
Tekstforfatter - Jeg har 16 års erfaring fra reklamebureauer og som selvstændig. Ring: 2252 3381.
Du minder om en bruger herinde som gik undernavnet Fireman - det er sikkert dig :)
Haha :) Jeg tænkte præcis det samme. Det er uden tvivl vores gamle ven Fireman
Tilbage til siden:
Markedet for den slags services består af max 10 kvinder, og ingen af disse ville vælge at bruge denne afskyeligt grimme side. De kan iøvrigt finde tonsvis af pikbilleder og gratis sex på diverse sex-dating sites.
Jeg ved egentligt ikke om det er tiden værd, men jeg prøver alligevel at svarer: For at den skal være troværdig skal I give kvinderne svar på alle deres tvivlsspørgsmål (som f.eks. er det sikkert? hvad får jeg for pengene? er det normalt? osv osv find selv på flere spørgsmål eller endnu bedre spørg et par veninder hvad de ville vide hvis de skulle bestille en escort mand), derudover skal det hele præsenteres på en lækker måde så man får lyst til, ja næsten ikke kan lade være med at bestille, dette gøres igennem farver og billeder der igen spiller op til hvad det er kvinderne gerne vil have, deres fantasi om den perfekte mand. Og endeligt så skal I tage de der billeder og smide direkte i papirkurven, mener engang at have læst på ekstra bladet eller et lignende medie at pik-billeder kun er noget mænd tager fordi de håber på at kvinden blive iiiiih så imponeret, men i virkeligheden så skræmmer det kvinderne væk. Kvinderne vil hellere se ansigter, veltrænede overkroppe og at der er lidt overladt til fantasien.
Men der må jo umiddelbart være et bedre forum end amino til at få svar på alt dette om hvad der skal til for at lokke kvinderne til. Eller også kan du i det mindste starte med at se på hvad der allerede er, enten på det danske eller udenlandske marked og så ærligt overveje om din side er lige så flot som deres.
Og endeligt: det der er galt med bricksite er at hvis du ikke engang gider bruge 45 kr på at købe dit eget domæne, hvordan f.... skal kunderne så tage dig seriøst?
Og med hensyn til om siden er lovlig eller ej, så afhænger det vel af om du har tænkt dig at tjene noget på at formidle ydelserne, for i så fald er der vel tale om rufferi. Men det må politiet/Skat kunne være med til at afgøre/afklare, og gør det da sikkert gerne. Når nu der står I er registrerede, så skulle det jo ikke give nogle problemer at tage den snak med dem, og så slipper du/I for risikoen for en tur bag tremmer.
Som kvinde må jeg sige, at jeg er ligeglad med hvordan dilleren ser ud - Jeg ville derimod vælge udfra dillerens ejermand! :) Og det tror jeg gør sig gældende, for 80 % af alle kvinder.
For kvinder er sex ikke KUN et behov, der kan stilles af hvem som helst......