Der er en række forhandlere, som jeg gerne vil samarbejde med, men det er ikke umiddelbart lykkedes mig at finde deres affiliate program (hvis de altså har et)
Vil tro chancen for netop de der, er størst hos Adservice Media - hvis de har et affiliateprogram oprettet. Ellers prøv Tradedoubler, de har ofte også større brands, dog knapt så gode til at udbetale kommision
Proshop har været hos Tradedoubler og Webgains, men er nu kun hos Adservice. Bilka har været hos Adservice, men kører ikke affiliate i øjeblikket. Jeg har hørt rygter om at Elgiganten har noget på trapperne. Fona og Komplett benytter så vidt jeg er orienteret ikke affiliate-marketing.
Nu har du ikke nævnt Dustin, men de findes hos Tradetracker. (Der er dog tracking problemer og leads tilføjes manuelt)