Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Iværksætterskolen.com - Onlinekurser for iværksættere.

Side 2 ud af 2 (14 indlæg)
Fra København
Tilmeldt 21. Sep 07
Indlæg ialt: 171
Skrevet kl. 14:04
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Mitat,

Tak for opbakningen :)
Vi knokler løs på projektet, og glæder os rigtig meget til at kunne vise jer resultatet.

Mvh.

Mathias

Tilmeldt 29. Dec 10
Indlæg ialt: 172
Skrevet kl. 10:08
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej syntes det lyder spændende. Hartænkt over hvorfor det offentlige ikke har lavet sådan en side for længe siden når man har væksthuset og så videre.

HAr selv prøvet at sætte mig ind i det men det er altid revisor eller andre der skriver det og de bruger fagsprog. Skat og regnskabsføring er en af grundene til at jeg ikk er startet. Ville bare nødig ende som skattesnyder ;)

Det lyder super alt det her. Men det står og falder med prissætningen. Har du kigget på gratis modeller altså affilaite marketing. Eller at forskellige financielle rådgiver kunne købe reklameplads. For jeg ved jeg har ikke lyst til at bruge mange penge på noget som jeg selv ville kunne finde ud af gratis. Men hvis det er nemt og forståligt og kunne spare mig tid ville jeg gerne betale for det.

Men forventningen og produktet skal være så  meget bedre hvis man skal betale for det. Tilgengæld ville en fro model være gpd for affiliate marketing da din trafik er meget speciefik altså det er folk der skal starte firma det er folk der skal leje lokaer så din reklame plads ville være en del penge værd. Men kun hvis den har stpr nok medlemstal. 

jeg håber ikke du tager det som jantelov eller som kritik til at få dig ned det er det bestemt ikke. Jeg har meget respekt for folk som dig som fører det ud i livet og jeg ville ønske jeg selv var der snart. 

Håber du ville kunne bruge det her.

 

Tilmeldt 29. Dec 10
Indlæg ialt: 172
Skrevet kl. 10:12
Hvor mange stjerner giver du? :

Du kunne eventuelt have to medlemstyper. Gratis og betalende. Sådan at de betalende kunne komme til arrangementer  eller kunne få expethjælp. Og de fri kunne se videorer og læse post eller hvad ved jeg.

Fra 3210 Vejby
Tilmeldt 2. Mar 11
Indlæg ialt: 47150
Fra  John Hannover Skrevet kl. 15:10
Hvor mange stjerner giver du? :

jamesjameson - du er også velkommen ganske gratis her http://johnhannover.blogspot.dk/p/indholdfortegnelse.html - hvor du kan klikke dig til en del viden. Jeg har PRØVET at skrive i dagligsprog så man ikke skal ha økonomiuddannelse for at hænge med - prøv det i alle fald
Du kan ellers sagtens lade din økonomi køre via en bogholder eksternt, de er ikke ret dyre og kan søges gratis via www.agera.dk og så kan de sikre loven holdes og du kan arbejde med det du kan bedst

venligst John H

6 stærke Ivæksætterbøger - e-bøger/paperbacks - letlæste I LINK HER 
Intro til regnskab - og Fradrag - e-bøger letlæste I LINK HER

Min gratis blog www.johnhannover.com 

Side 2 ud af 2 (14 indlæg)