Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Ny inden for affiliate og Adwords har brug for gode råd

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)
  • 1
Fra Slagelse
Tilmeldt 29. Sep 10
Indlæg ialt: 1
Skrevet kl. 23:04
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg er ny i det så bær over med mine dumme spørgsmål.

Er ved at designe og programmere en mobil applikation, og ville gerne have integratoret lidt reklamer i den. Jeg har læst mig skør i hovedet om affiliate og Google Addwords, og er helt blank over hvad jeg skal vælge og hvordan jeg kommer igang. Største delen af brugerne vil nok ikke klikke på reklamerne så der skal nok være en form for pay-per-view eller hvad det nu kaldes.

Alle gode råd er velkommen :)

Fra Aalborg
Tilmeldt 2. Jan 06
Indlæg ialt: 834
Skrevet kl. 13:17
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg ved ikke om det er muligt at vente med at vise reklamer, men dette ville jeg da nok gøre hvis det var mulig. Hvis du så når ud til rigtig mange kan du tage kontakt til nogle specifikke eller begynde at bruge diverse netværk til at finde annoncører.

Fra Nykøbing F
Tilmeldt 29. Jun 10
Indlæg ialt: 793
Fra  Glad Gruppen Skrevet kl. 17:25
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg går ud fra du også vil have din app på itunes, og så vidt jeg husker har Apple en ordning med reklamer, hvor du kan blive koblet på. Men den må du ikke lige hænge mig op på.

Venligst

Brian Phillip

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)