Jeg sidder og leder efter steder hvor man kan købe nogle billige og gode varepartier. Derfor fandt jeg frem til zentrada.eu, og jeg ville bare høre om der var nogle der havde nogle erfaringer at dele. Er det sikkert, er det nemt og først og fremmest hvordan klarer man det med import. Jeg er klar over at man ikke behøver at være importregistreret, men hvilke andre gebyrer skal man være opmærksom på?
Zentrada.eu er et ganske udmærket site! Jeg har selv benyttet mig af det 6-7 gange, og købt alt fra e-cigaretter til ure.
De yder en super køber-beskyttelse. De modtager pengene og holder dem, indtil du giver dit "OK" for, at varerne er modtaget korrekt uden mangler m.m.
Jeg har en enkelt gang klaget over noget, og der fik jeg pengene tilbage indenfor 4 dage, og jeg fik selvfølgeligt også refunderet mine fragtomkostninger for returforsendelsen.
Så kast du dig bare ud i det :)
3daysale - 3 dage til at købe dine yndlingsmærker til halv pris!
Det lyder godt. Hvordan er det at det er med import af varerne. Man skal jo ikke være importregistreret når det er inden for EU, eller hvad og er det så bare det pågældende lands moms man skal betale?