Vi har endnu ikke skiftet men overvejer det stadig, imellem tider har jeg undersøgt lidt priser på E-conomic contra summa summarum efter at Visma har overtaget programmet. Vores kunder er private der betaler via kreditkort, samt erhvervskunder og det offentlige der betaler vi elektronisk faktura (E-faktura med Ean nummer) En opgradering fra Enterprice 3 til 4 koster kr. 1495 ex moms, og derefter en serviceaftale med fri support til kr. 1495,- pr år ex moms. Michael |
mmalling:Nu er det ikke altid at det er prisen der skal være det afgørende, og derfor kan det meget vel være at det godt kan betale sig i længden at tage den lidt dyrere løsning.
Endelig en med fed holdning!
SummaSummarum er et 1 brugers program. Hvor der ikke er inkluderet Support. Såfremt du får brug for en ekstra hånd, så kan du ikke opgradere din Summa :)
Kan e-conomic klare din lagerhåndtering, når du nu kører dropshipping? Kører du alligevel ikke din lager i din webshop?