Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Feedback på vores design

Side 1 ud af 1 (6 indlæg)
  • 1
Fra Lyngby
Tilmeldt 20. Jul 12
Indlæg ialt: 65
Skrevet kl. 09:12
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej alle

Jeg er kommet lidt i tvivl om vores design. 

Hvad er dine første tanker, når du klikker ind på vores site?

Mvh Jonas

Fra København
Tilmeldt 7. Feb 12
Indlæg ialt: 111
Fra  Fitnessbuddy Skrevet kl. 09:30
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Jonas

Jeg har nu kun set din side på min iPhone, men jeg har da lidt input :-)
Jeg synes du skal gøre det tyderligere for kunden med en tekst eller noget at det er indiske og kun indiske ture du specialiserer dig i. Derudover er designet pænt, men Indien kortet dækker for selve fokuspunktet i dit slideshow nogle gange. Pæn forside ellers :-) held og lykke med det

Christian

 

Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 09:48
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Jonas,

Det er et smukt site - den loader noget langsomt - jeg får ca. 1-2 sek. per klik.

Dog får jeg kuldegysninger og kunne aldrig drømme om at bestille eller betale noget på et website, hvor det ikke tydeligt fremgår hvem virksomheden bagved er Smile Hvis i vil have mig til at "Submitte en tour request" - så skal jeg vide hvem i er - der skal være et telefon nr. jeg kan ringe til - der skal være et firmanavn, en adresse, et CVR / andet - nummer - nogle rigtige og ordenlige kontaktdata. Jeg forstår godt at når jeg submitter en request, er det ikke Jer, der tilbyder rejsen, men andre rejseselskaber der kontakter kunden. Men min første usikkerhed over at skulle til Indien, kan i komme i møde, ved at give mig tryghed - og vise mig hvem i er - og hvorfor jeg skal tro på at i kan sørge for at jeg får en god tur. 

På selve konverterings siden - altså når man skal "submitte en tour request" - kan i måske gøre lidt mere ud af at fortælle at brugeren vil blive kontaktet af forskellige rejseselskaber. Og ikke af Jer. Det vil for mig, skabe yderligere tryghed.

For mig er sitet smukt og informativt, men jeg kunne aldrig drømme om at bruge det, når jeg ikke kan fornemme nogen mennesker bag Big Smile

Fra København Ø
Tilmeldt 6. Dec 09
Indlæg ialt: 33
Fra  Reklamebureau Convert TilDanmark.dk Skrevet kl. 11:34
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 5,0 stjerner givet af 1 person

Hej Jonas,

Her kommer et par input fra mig:

1) Hvis i vil fange danske kunder, så snak dansk på siden, det vil skabe mere troværdighed. Jeg vil aldrig købe fra jer, for jeres side virker utroværdig for mig pga. det er en udenlandsk side.

2) I har ingen kontakt oplysninger, eller jeg kunne i hvert fald ikke finde dem, det er også sindsyg vigtigt hvis i gerne vil have troværdig og sælge rejser.

3) Siden virker meget rodet special pga. de bokse over i venstre side, som følger mig på hver side. Og designet fanger ikke mig (det er jo en smagssag).

4) Kunne heller ikke finde nogen anmeldelser af jeres virksomhed nogen steder, derfor vil jeg heller ikke vælge jer.

5) Hvem står bag firmaet? About us er bare en generel en af slagsen, men hvem er i, hvornår startede i? Jeg mangler den personlige historie og nok også nogen navne samt evt. foto af de vigtigste i firmaet. Specielt når i ikke er et kendt firma.

Det var lige hvad jeg kunne komme på hurtigt.

Håber du kan bruge det til noget, held og lykke med det...! 

Fra Ballerup
Tilmeldt 6. Jun 08
Indlæg ialt: 16489
Fra  Poledanser underholdning danser Skrevet kl. 11:41
Hvor mange stjerner giver du? :

enig jeg kunne heller aldrig finde på at bestille en rejse der

mangler kontakt info hvem er i og gerne cvr nummer

mangler danske tekst på siden

der mangler social medier det kan give lidt respons fra kunderne facebook vigtigste men google plus er også på vej frem ad , folk anbefaler en , det  kan give et lille skub frem ad mod en kunde

poledancer.dk klik bestil shows altid god priser og lange shows

Fra Lyngby
Tilmeldt 20. Jul 12
Indlæg ialt: 65
Skrevet kl. 12:11
Hvor mange stjerner giver du? :

Tak for Jeres svar. 

Prøv at holde Jer til spørgsmålet som er vedr. designet.

For lige kort at svare på de andre ting, som ikke vedrører design: CVR og den type kontaktoplysninger er ikke at finde på engelske sites. Vi vil udbygge vores "about us" med billeder af os. Hvis vi henvendte os til Danmark, så ville vi naturligvis have danske tekster. Sociale medier - ja, vi kan gøre meget mere, men det er ikke vores fokus lige nu. 

Jeg ser frem til flere kommentarer om designet :) 

Side 1 ud af 1 (6 indlæg)