Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Driver du en webshop og mangler varer?

Side 1 ud af 1 (6 indlæg)
  • 1
Fra Århus
Tilmeldt 18. Dec 09
Indlæg ialt: 214
Fra  Zen Dojo Skrevet kl. 11:04
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Aminoer

Ejer eller driver du en webshop,  er det her muligvis noget for dig. Kort og godt…

Min partner og jeg har for kort tid siden iværksat et nyt projekt, Tradez.dk, efter at have solgt vores kære webshop. Da vi har god erfaring med import fra udlandet og indkøb af varer, bygger vores koncept på, at købe stort hjem fra vores udenlandske samarbejdspartnere, som vi har fået gennem årene.

Vi mener bestemt, at der plads til en importør  på markedet med vores kvaliteter. En importør som har pålidelige samarbejdspartnere rundt i verden og kan stå inden for deres produkter. Med det mener jeg, at kvalitetskontrollere og lave stikprøver på alle varer der bliver importeret fra udelandet til Danmark. Dertil vedligeholde vores relationer med de udenlandske partnere, så der evt. hurtigt kan løses problemer (hvis det skulle opstå).

Vi er stadigvæk ved at få de sidste ting på plads, og i mellemtiden vil vi gerne samle så mange interesserede iværksættere som overhovedet muligt. Vi har derfor lavet en formular, hvor man kan skrive sig op - Tilmeld Tradez. Vi kontakter dig derefter så snart vi får varer hjem, som relaterer sig til din branche.

 

Dine fordele:

-       Du skal ikke tænke på udenlandske svindlere.

-       Du skal ikke tænke på dovne leverandører som tager 1000 år om at sende din ordre.

-       Du skal ikke bekymre dig om, at dine produkter falder fra hinanden og er i dårlig tilstand.

-       Du sparer tid, da du ikke selv skal finde nye leverandører og produkter.

-       Du sparer kræfter på ikke at tænke på told, skat og moms.

-       Du kan lave det du er bedst til.

Er der spørgsmål, kan jeg kontaktes her på Amino og på Skype. Alle kontaktinformationer står på min profil :)

God weekend og nyd det dejlige sommervejr mens vi nu har det!

Fra Århus
Tilmeldt 18. Dec 09
Indlæg ialt: 214
Fra  Zen Dojo Skrevet kl. 22:17
Hvor mange stjerner giver du? :

Så er vi oppe på 8 tilmeldte webshops. :)

Tilmeldt 5. Jun 12
Indlæg ialt: 0
Skrevet kl. 22:54
Hvor mange stjerner giver du? :

kan ikke se meningen med dette er det noget  sælger eller søger i partner eller hvad er det

Fra Århus
Tilmeldt 18. Dec 09
Indlæg ialt: 214
Fra  Zen Dojo Skrevet kl. 23:03
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Kigger, jeg beklager at jeg ikke har klartgjort budskabet. :( Mening med dette indlæg er, at give webshop ejere og nybagte iværksættere, som gerne vil starte en webshop op, en mulighed for at få udvidet deres sortiment eller blot skabe et varerlager.

Da det kan være svært, risikabelt og kompliceret at bestille varer hjem fra udelandet, tilbyder vi en service, hvor kunden kan få adgang til produkter som er kvalitetstestet og er produceret af en pålidelig fabrik. 

Vi bestiller varer hjem inden for bestemte brancher og gennemtester dem. Derefter kontakter vi vores kunder og informerer dem om de produkter, der kunne være interessant for dem. :)

Tilmeldt 5. Jun 12
Indlæg ialt: 0
Skrevet kl. 23:19
Hvor mange stjerner giver du? :

okay på den måde

Fra Århus
Tilmeldt 18. Dec 09
Indlæg ialt: 214
Fra  Zen Dojo Skrevet kl. 16:09
Hvor mange stjerner giver du? :
Har du andre spørgsmål er du velkommen til at skrive en pm. Vil du f.eks. I gang med en webshop, så hjælp jeg dig gerne med gode råd :)
Side 1 ud af 1 (6 indlæg)