Søndag klokken 13, afholdes der et lille møde for iværksættere på skype.
Det forgår på den måde at i tilmelder jer(ved at anmode bedstgolf på skype) og så kommer i med.
Hver iværksætter får så et par minutter til at fortælle om sine virksomheds erfaringer.
Hvad får du ud af det? Du får lidt tid hvor du er i centrum, får hørt hvad andre har erfaringer med og en hyggelig time(hvor du kan springe fra hvis du ikke gider mere.)
Du har lavet tråd om et møde idag som du udsætter og så bliver det ikke til noget, nu laver du så et møde imorgen og der ændre du også tiden..
Allerede der tror jeg du mister en del der måske ville have lavet lidt netværk
Hej "Mikkel og Sarah" - Havde du/I tilmeldt jer mødet? :-) (Det kan Mads måske svare på?)
Hvis ikke, så lad dog en ihærdig sjæl forsøge at få stablet på benene. Han havde ikke succes med det i dag, og lavede på opfordring fra mange andre aminoer, et oplæg i bedre tid end i dag. Hvis det der skal til for, at Mads i morgen kan få succes med hans tiltag her, er at rykke til det kl 11.30, så skal han da gøre det. Det er en afvejning af gevinst/tab jeg er sikker på han har foretaget sig.
Støt op om initiativer, istedet for at skyd dem ned. Alle starter et sted.
mvh
Thomas Astrup
The best way to predict the future is to create it. Se min profil her: Thomas Astrup
jeg tror på ideen dog skulle der nok laves mere reklame om ideen vis skal lykkes rigtigt meget , men et sted skal vi alle starte og det er bedre end den anden tråd skrev iværksættere møde skype om 15 minutter http://www.amino.dk/forums/t/168278.aspx#1136080 det er nærmeste umuligt samle en gruppe af rimelige størrelse på få minutter
poledancer.dk klik bestil shows altid god priser og lange shows
Jeg forklare skam bare Mads at det ikke gavner at lave tiden om 3 gange :)
Iværksætteri handler om stabilitet og overholde aftaler :)
Jeg har nu også set Mads alder så ja der er meget der skal læres før man har erfaringer med i bagagen..
Men håber da Mads får et godt møde og kan få lidt erfaring der igennem :)
Hej igen. Jamen havde I en aftale? For mig er iværksætteri i lige så høj grad fleksibilitet og en kamp til stregen for at få succes med det man har i tankerne.
Lad os give tråden tilbage til trådstarter.
Til Mads: Jeg håber du får kæmpe stor succes med dit tiltag. Det er et godt tiltag :-)
mvh
Thomas Astrup
The best way to predict the future is to create it. Se min profil her: Thomas Astrup