Uden at have stor forstand på SEO så syntes jeg det sidste stykke tid at have lagt mærke til at google sætter pris på indhold der er postet forholdvist for nyligt :)
Nu skal du os tænke på at google jo nok godt ved du ofte besøger amino og prioritere også søgningen således. Man ja 10 minutter er ret tjept.
Det er ganske hurtigt. Har dog selv oplevet, at et nyt indlæg er at finde på Google på den tid det tager at kopiere et stykke tekst og søge - omkring 10 sekunder. Det var på min musikblog Meantime.dk. Mener også at have læst, at deMib engang testede det på sin blog og resultatet var også et par sekunder.
jeg synes også vigtigheden der opdateres meget og er meget aktive egen side så kommer google mere forbi ens side , det samme er med min stripper side vis jeg opdaterer meget kommer google meget mere forbi min side
poledancer.dk klik bestil shows altid god priser og lange shows
Det giver meget god mening. Hvis Google Bot mødes af nyt indhold på nye URL'er, hver gang botten besøger et domæne, vil den erfarer dette og sætte besøgsraten op :-).