Hej Aminoer Sidder med plugin Visual Form Builder, men mangler lidt hjælp. Jeg har lavet en bestillingsform, men har ét problem. Kan ikke afsende bestillingen via formen, da telefonnummeret man skriver, ikke er Amerikans / Canadisk. Problemet ligger vidst i, at dette plugin regner med 9-cifrede numre, og ikke 8-cifrede. Nogen der kender dette plugin? |
Anders Helbo:Hej Aminoer
Sidder med plugin Visual Form Builder, men mangler lidt hjælp. Jeg har lavet en bestillingsform, men har ét problem. Kan ikke afsende bestillingen via formen, da telefonnummeret man skriver, ikke er Amerikans / Canadisk. Problemet ligger vidst i, at dette plugin regner med 9-cifrede numre, og ikke 8-cifrede.
Nogen der kender dette plugin?
Kender ikke pluginnet andet end på navnet men kan du ikke bare bruge et normalt tekst felt som TLF ? & eventuelt bruge den originale TLF Værdi i din custom felts værdi felt?