Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Firma registrening... Hvor?

Side 1 ud af 1 (4 indlæg)
  • 1
Fra Villefranche sur Mer
Tilmeldt 27. May 07
Indlæg ialt: 13
Skrevet kl. 15:07
Hvor mange stjerner giver du? :
Jeg vil gerne åbne en net butik for danskere. Skal jeg så være registreret der, i DK, eller er det muligt at blive registreret i et andet land med mere fordelagtige skatteforhold etc.??
Fra Århus
Tilmeldt 18. Feb 06
Indlæg ialt: 4322
Skrevet kl. 15:11
Hvor mange stjerner giver du? :
Hvis du selv er bosat i danmark kan du næppe undgå den danske skat i sidste ende, men det er der sikkert mere kompetente folk herinde der kan fortælle mere om.

Personligt ville jeg hellere handle i en dansk webshop end en udenlandsk hvis der er to at vælge mellem.

Safeticket - Dit enkle og fleksible billetsystem.

Fra Villefranche sur Mer
Tilmeldt 27. May 07
Indlæg ialt: 13
Skrevet kl. 16:04
Hvor mange stjerner giver du? :
Jeg er bosat i Frankrig, men er villig til at officielt at flytte bopæl hvis det kan betale sig.
Fra Shanghai
Tilmeldt 8. Jan 06
Indlæg ialt: 167
Skrevet kl. 16:31
Hvor mange stjerner giver du? :
Hvis du bor i Frankrig, så kan du jo oprette firmaet der. Du kan jo stadig godt have en side på dansk, men du skal så også overholde danske regler for salgnettet.
Jeg går ud fra at du vil sende dine ting fra Frankrig så, så er det jo egentlig et fransk firma du har, men som bare sælger i Danmark.

Side 1 ud af 1 (4 indlæg)