Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Webhotel - Hvor er det bedst?

Side 2 ud af 2 (20 indlæg)
Fra Søborg
Tilmeldt 17. Dec 11
Indlæg ialt: 300
Skrevet kl. 16:32
Hvor mange stjerner giver du? :

Hvad er et cm system? :)

Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 16:34
Hvor mange stjerner giver du? :
Fra Søborg
Tilmeldt 17. Dec 11
Indlæg ialt: 300
Skrevet kl. 16:37
Hvor mange stjerner giver du? :

nå ja... Jeg sidder og sover :) det var fordi du skrev ''cm system'' jeg ikke lige fangede den.

Tilmeldt 27. Apr 10
Indlæg ialt: 147
Skrevet kl. 16:38
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 5,0 stjerner givet af 1 person

Hej!

Personligt bruger jeg Unoeuro.com, og har brugt One.com.
Unoeuro er rigtig godt, fordi det understøtter Wordpress, som er rigtig let at arbejde med. Jeg har heller aldrig oplevet at hjemmesiden har været nede eller noget i den stil, og deres support og også godt. 

Kan ihvertfald godt anbefale unoeuro.com  :-)

Tilmeldt 3. Oct 10
Indlæg ialt: 1504
Skrevet kl. 16:46
Hvor mange stjerner giver du? :

Tobias L N:
Jeg har brug for lidt hjælp ud fra overskriften :) priser, hosting ovs

for ca 300 om året kan du hos webhosting.dk få mest plads, højeste fleksibilitet med mange forskelige versioner af php/mysql. noget du ikke finder  andre steder. Skal du bruge noget simpelt som kan få simple ting kan du f.eks prøve one.com eller unoeuro som sikkert passer til dit behov.

 

Tilmeldt 29. Jul 10
Indlæg ialt: 1362
Skrevet kl. 16:52
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg er tilhænger af Meebox på grund af prisen, antallet af domæner man kan have og support. Jeg kan ikke lide de webhoteller hvor man max kan have 1 domæne eller skal betale ekstra for hvert domæne man tilknytter. Surftown synes jeg også er i orden, på trods af deres nedsmeltning i sommers. One.com ville jeg undgå da de ikke har en 1-click installation af Wordpress. Så Meebox eller Surftown er mine bud. De webhoteller som er meget billige - 10 kr om måneden - tager ekstra for næsten alt andet. Så hvis du vil have flere domæner er det bedst med et webhotel hvor prisen er klar på forhånd.

Fra Søborg
Tilmeldt 17. Dec 11
Indlæg ialt: 300
Skrevet kl. 16:53
Hvor mange stjerner giver du? :

Tak for jeres svar!

Jeg tror jeg vil vælge unoeuro, da jeg også selv havde kigget på den inden jeg lage tråden op :)

Tilmeldt 3. Oct 10
Indlæg ialt: 1504
Skrevet kl. 16:57
Hvor mange stjerner giver du? :

Erik Hamre:
Jeg kan ikke lide de webhoteller hvor man max kan have 1 domæne

er da til at forstå hvios du vil spare en tier, problemet er så bare at du ender på en server med mange kunder for ellers hænger det ikke sammen for udbyderen. Få penge ind = mange kunder per server og mindre folk i supporten, ingen arbejder gratis. Meebox havde et 12-XX timers nedbrud for ikke langt tid siden hvor rigtigt mange var berørt af det, sker normalt ikke hos udbydere der har færre kunder per server = mere redundans eller i det mindste færre kunder som er berørt hvis en server skrider i svinget.

Ærligt talt, er det ikke ret ligegyldigt om man betaler 10 eller 25 kr om måneden hvis de få kr ekstra man giver gør at man sover roligt om natten.

Tilmeldt 29. Jul 10
Indlæg ialt: 1362
Skrevet kl. 17:12
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg vil godt betale det som det koster, men jeg vil ikke bildes ind at der følger plads til 10 domæner med når hvert ekstra domæne så koster 100+ ekstra pr. år, det betyder jo at de 10 kr som de reklamerer med bliver til 100 kr om måneden.

Fra Ballerup
Tilmeldt 6. Jun 08
Indlæg ialt: 16489
Fra  Poledanser underholdning danser Skrevet kl. 17:30
Hvor mange stjerner giver du? :

poledancer.dk klik bestil shows altid god priser og lange shows

Side 2 ud af 2 (20 indlæg)