Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Telesælgere med højt drive søges til arbejde i Nørresundby

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)
  • 1
Fra Nørresundby
Tilmeldt 2. Oct 08
Indlæg ialt: 148
Fra  NemTilmeld.dk Skrevet kl. 11:53
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Aminoer
Vi søger et par telesælgere og tænkte der måske er nogle på Amino som er interesserede eller kender nogle som er.

Telesælgere med højt drive søges

Vi søger to telesælgere til nystartet forretningsområde i etableret og velkonsolideret firma.

Du har nu muligheden for at være med til at bygge vores nye forretningsområde op fra start. Den 1. februar 2012 går vi i luften med NemTilmeld. Hos NemTilmeld hjælper vi virksomheder med at holde styr på arrangementer lige fra foredrag til præsentationer eller andre events, der kræver tilmelding på forhånd. Vi sørger for, at deltagerne nemt og sikkert kan gå ind på vores hjemmeside NemTilmeld.dk og klare tilmelding og betaling inden eventen. Det gør, at vores kunder slipper for det tidskrævende manuelle arbejde i forbindelse med tilmeldinger og i stedet kan fokusere på at arrangere eventen og dermed bruge tiden bedre.

Er det dig, vi skal investere i?
Som person brænder du for salg via telefonen og kan kontakte og sælge NemTilmeld til potentielle kunder. Vi søger to sælgere, der skal assistere hinanden og have drive og initiativ til selv at kunne finde frem til relevante kundeemner og segmenter. Efterfølgende skal de registreres i vores CRM-system og kontaktes. Du skal være i stand til at præsentere NemTilmeld på en professionel og sober måde, samt kunne guide emnet per telefon gennem NemTilmelds løsning på internettet. Kan du også gøre dette på tysk er det en stor fordel. Vi ser gerne, at du har haft dit første telemarketingjob og kan fremvise gode resultater fra tidligere jobs.

Vi tilbyder:

  • Mulighed for at sætte dit fingeraftryk på et nystartet forretningsområde
  • Uddannelse og træning
  • Moderne kontorfaciliteter med kantineordning og træningsrum
  • Fast løn med bonus og provision uden loft

Arbejdssted: Nørresundby
Opstartsdato: 1. marts 2012

Har du spørgsmål til jobbet, er du velkommen til at kontakte salgsdirektør Lars Grandjean på tlf. 61 600 298 for yderligere informationer. Send din ansøgning med CV og referencer til lars@nemtilmeld.dk hurtigst muligt.


AR Innovative ApS udvikler it-software og står for drift af webportaler. Selskabet blev stiftet i 2001 i Nørresundby af de to iværksættere Thomas Kjaergaard og Jeppe Vistisen, der begge har baggrund som datamatikere. De har hver for sig og i fælleskab drevet en række it-selskaber med fokus på salg af hardware og salg af laptop computere. NemTilmeld er de to iværksætteres seneste initiativ.

 

Fra Suldrup
Tilmeldt 14. Jan 08
Indlæg ialt: 172
Skrevet kl. 22:47
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej 
Er jobbet stadig ledigt? 

Fra Nørresundby
Tilmeldt 2. Oct 08
Indlæg ialt: 148
Fra  NemTilmeld.dk Skrevet kl. 22:50
Hvor mange stjerner giver du? :

Ja, der er stadig to stillinger ledige.

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)