Nix, du hander i ond tro. - iøvrigt er det bare nederen. |
Har fået følgende svar tilbage fra Telmor:
Hej Brian
Tak for din henvendelse.
Siden du har vedhæftet har desværre været en midlertidig fejl. Dette var en test, som blev udført før iPhone 4S kom, og siden har så lige fulgt med, da vi rullede den rigtige ud. Det er derfor desværre ikke muligt at bestille "medarbejder-iPhones".
Jeg har desværre ikke mulighed for at bestille iPhone 4S til dig, da der er venteliste til denne model. Det er pt. kun muligt at købe telefonen, hvis man har skrevet sig op på ventelisten, og det er blevet ens tur.
Pt. vil det altså kræve, at du skriver dig op på ventelisten til 50 telefoner og bestiller dem, når det bliver din tur.
iPhones kan hos TELMORE kun købes med abonnement, så det ville også kræve, at vi oprettede 50 numre til dig til at starte med.
Jeg beklager fejlen.
Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at klikke ”Besvar” på denne mail uden at slette noget af indholdet.
Med venlig hilsen
Sebastian A.
Du er også meget velkommen til at besøge www.telmore.dk eller kontakte TELMORE kundeservice på tlf. 7021 8900.