Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Tekstil-leverendør.

Side 1 ud af 1 (10 indlæg)
  • 1
Fra Stor København
Tilmeldt 11. Apr 11
Indlæg ialt: 25
Skrevet kl. 17:05
Hvor mange stjerner giver du? :

Goddag Aminoer.

Hvem er jeg:

Eksklusivt street tøj mærke, inspireret af hele verden og dets mysterier.

www.primercph.com (Vi er lige igang med at opdatere burde være oppe igen iaften eller imorgen 12-08-11)

www.facebook.com/primercph

www.twitter.com/primercph

Første produktion er udsolgt, leveret af en mindre producent i lokal området.

Vi er ikke CVR-registreret da vi tjener mindre end 50.000kr om året.

Hvad leder jeg efter:

En professionel, stabil leverandør - I første omgang kun t-shirts.

Antal 30-100 stk.

Silketryk/ Screen printing

Farver: Camo - altså 3-5 farver i printet.

T-shirt: Hanes, eller andre i samme kvalitet som ikke går ud af produktion.

Jeg betaler forud kontant og du vil få en fast og aktiv kunde.

Sætter kvalitet højest men vil også gerne have dem inde for en bestemt tidsperiode derfor ingen kina-billig-produktion-seks-måneder-leveringstid!

You don't need to read this!

- Firmaet er et side projekt og en hobby. Det er mig og min bror som har startet det 17 & 13 år, med en fast blogger på 19. I starten ville vi have alt perfekt før at vi udgivede det men har nu erferet at vi lærer bedre af vores fejl og vil forbedre os med tiden.

Du er velkommen til at komme med alt den feedback du vil, vi vil bare gerne holde tråden clean så andre i samme situation også kan følge ordenligt med, derfor send en privat besked med feedback eller kom med en ordentlig "ikke-spammende/ kort" feedback.. Mange tak!

Håber jeg fik alt med.

Hvis du er interesseret i at samarbejde eller har nogle gode kontakter så svar på tråden eller skriv en privat besked - Mange tak på forhånd!

Tilmeldt 3. Feb 06
Indlæg ialt: 12858
Skrevet kl. 17:49
Hvor mange stjerner giver du? :

MrSoloDolo:

Vi er ikke CVR-registreret da vi tjener mindre end 50.000kr om året.

 

Der er da vist noget du har misforstået! Det er ikke din fortjeneste der er afgørende for om du skal moms reg. men din omsætning.

Omsætter du for over 50.000 kr. pr. år skal du moms. reg.

Fra Stor København
Tilmeldt 11. Apr 11
Indlæg ialt: 25
Skrevet kl. 18:33
Hvor mange stjerner giver du? :

Og med tjener mener jeg omsætning - Synes det er ret irrelevant for tråden?

Det jeg vil frem til er bare at mange leverendøre spørger efter CVR-registrering og det har vi ikke.

Fra Stor København
Tilmeldt 11. Apr 11
Indlæg ialt: 25
Skrevet kl. 22:15
Hvor mange stjerner giver du? :

bump.. had virkelig burg for noget hjælp

Fra Gistrup
Tilmeldt 13. May 09
Indlæg ialt: 2189
Fra  Tex-tryk Broderi og tryk på tøj i Aalborg Skrevet kl. 22:20
Hvor mange stjerner giver du? :
Hej
Du sender bare noget design så skal jeg sende t-shirts i din retning :)

Mine hjemmesider: Fodboldtøj -  Tryk på t-shirts

Tilmeldt 4. Feb 08
Indlæg ialt: 1318
Fra  Kirstens Quilt Skrevet kl. 22:37
Hvor mange stjerner giver du? :

De færreste leverandører vil handle til engros priser, med mindre du er CVR-registreret. Og hvis du vil importere skal du importørregistreres, og det kræver et CVR-nummer.

Hvorfor vil du ikke CVR-registreres? Det er hverken farligt eller besværligt, og du skal alligvel lave regnskaber?

MVH
Kirsten

Kirsten www.kirstensquiltshop.dk

Fra Stor København
Tilmeldt 11. Apr 11
Indlæg ialt: 25
Skrevet kl. 22:45
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Kirsten, tak for dit svar.

Min første intention var også at lade mig CVR-registrere men havde nogle problemer undervejs og ringede derfor til skat og der fik jeg afvide at jeg ikke kunne CVR-registrere mig uden også at moms registrere mig vi skulle bare indberrete os til skat en gang årligt.

Er stadig lidt mistroisk til dette da jeg har læst meget om at man godt kunne..

Kan du / nogle andre amino'er, linke eller skrive en kort guide hvad jeg skal gøre hvis det er muligt?

Fra Stor København
Tilmeldt 11. Apr 11
Indlæg ialt: 25
Skrevet kl. 23:01
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Thomas, har været inde på på tex-tryk før men søgte lidt videre da jeg synes det så lidt dyrt ud samt at jeg meget gerne vil have en t-shirt jeg kender og en af meget god kvalitet.

Men kan du komme med en ca. pris på det her:

50 stk.

3-4 farver

klassisk hvid t-shirt

5.00-1.000

1.000-2.000

2.000-3.000

Tryk på brystet.

Jeg så lige digital tryk det lyder spændende eftersom der ikke er en startomkostning pr. farve , ellers havde vi tænkt på screenprinting/ silke tryk.

Til alle - Det er min 3. leverandør jeg er på udkig efter og hvis alt går som det skal kommer der til at ligge ordre på flere hundrede t-shirts

Fra Stor København
Tilmeldt 11. Apr 11
Indlæg ialt: 25
Skrevet kl. 05:54
Hvor mange stjerner giver du? :

bump :-)

Fra Svebølle
Tilmeldt 24. Jan 11
Indlæg ialt: 3
Skrevet kl. 21:40
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej

Har du fået løst opgaven ? ellers mail os og du vil få et tilbud, vi kan også printe direkte på trøjerne

 

med venlig hilnse

Dansk Profilreklame

 

Bjørn

Side 1 ud af 1 (10 indlæg)