Overvej at lav en applikation til Android og iPhone, hvor forældre så kan smide opgaver op (slå græs ect). Herefter kan lokale unger byde ind på opgaven. Det ville være mega sejt.
(Og mega dyrt at lave.. lad mig drømme i 2 sekunder)
En super ide, som vi også lige hurtigt har snakket om. Personligt ved jeg ikke hvad sådan noget koster, måske nogen kan give et bud på en sådan opgave?
Slavehandel.dk er alle de små jobs samlet på et sted. Få hjælp til ALT.
Nem og overskuelig side, hvor man tydeligt kan se/mærke at dette design ikke er en tilfældighed. Jeg for hurtigt et indtryk hvad hjemmesiden kan tilbyder mig.
Jeg savner dog indhold som f.eks små illiustrationer af forskellige typer jobs(til inspiration) F.eks havearbejde, hundeluftning, osv,osv. Lav et sjovt gimik..
Markedsføring mæssigt tror jeg virkeligt i kan få gang i det. Og enda med meget små midler pga. af navnet , jeg vil anbefale "guerilla markedsføring" til en start. Det kan i komme i gang med for små midler, men anbefaler i har en strategi klar, når det har lagt sig lidt.
Jeg vil nok fjerne den counter i har "antal annoncer" indtil i har fået lidt flere. For mig lyser den lidt negativt, når der ikke er flere.