| Lad os kalde det et tankeeksperiment med en negativ agenda! - Hvis jeg er ekspertblogger, deler jeg al min viden gratis. - Jeg bruger en masse timer på det og hvordan ved jeg at jeg får lige så meget igen som jeg giver? - Ekspertbloggeri betyder at jeg er nødt til at bruge tid på chatten også og folk vil henvende sig til mig - uden at jeg får betaling for min ydelse. - Ekspertbloggeri er en tidsrøver. 
 Correct me  
 Er der nogen, der ligger inde med en positivliste som modspil til dette indlæg? Ville du selv være ekspertblogger og i så fald: Hvad får du (og din virksomhed) ud af det? 
 - Celgaard  
 | 
- Kæmpe eksponering = flere kunder
Det er to rigtig gode grunde, der klart overskygger dem på minus-listen. Mon ikke de fleste bloggere, eksperter eller ej, godt kan lide at skrive om det område, de har en særlig viden om.
 
             Bliv gratis medlem
  Bliv gratis medlem
                         
            

 
             
             
             
        
 
         
             
     Opret bruger
Opret bruger