Hej Aminoer :) Nu skal min makker og jeg ned og kigge i polen en tur her i påsken (Hyggetur) :) Efter polen kom med i EU steg priserne jo en del dernede, men er der nogle produkter som der stadig er noget at hente på ? Altså det jeg faktisk spørger om er hvad er specielt billigt i polen ? Og her tænker jeg altså ikke på mad, drikkelse og sågar damer :P |
Arbejdsløn er billigt i Polen, så hvis du kan finde opgaver, som er tidskrævende og det tidskrævende arbejde kan klares i polen, så kan du være meget konkurrencedygtig.
Det kunne f.eks. være dtp arbejde eller lignende. F.eks. i forbindelse med produktion af reklamemateriale, brochurer, flyers, plakater o.l., hvor et rekmalebureau i Danmark tager godt for sig, når man skal have lavet dtp-arbejdet.