Har netop gjort det. Du skal bruge din autorisationskode (kan du få ved den som ejer domænet nu), og den bruger du så til at få det flyttet til en anden udbyder/dns service.
Jeg bestilte/flyttede det bare via gratisdns.dk og brugte koden der.
Bemærk at forholdene for .se ikke er som .dk, så begrebet redelegering som vi kender fra .dk domæner kan ikke direkte overføres. Ved .dk domæner vil ændringer altid skulle foretages hos DK Hostmaster da vi har det man kalder sole registry, mens man ved .se har det der kaldes shared registry. Shared registry giver dig mulighed for at du kan vælge mellem forskellige registratorer, som du så skal betale sit årlige gebyr til samt få foretaget sine ændringer i gennem.
Svaret på dit spørgsmål afhænger derfor om du blot vil ændre navneservere for domænet, eller om du vil ændre registrator for domænet. Hvis du blot vil have ændret navneservere for domænet (det man traditionelt kender som redelegering fra .dk) vil det normalt foregå gennem dit login hos din nuværende registrator eller ved at kontakte dem, mens du hvis du ønsker at skifte registrator skal bruge den autoriseringskode Jesper omtalte - den er dog ikke nødvendig for blot at ændre navneservere. Har du ikke din autoriseringskode kan du få den hos din nuværende registrator.