juli 2008 - Indlæg
Efterspørgslen stiger og stiger, og det har nu fået prisen til at eksplodere.
Den sociale netværksgigant, Facebook, sendte i nat en ny udgave af sig selv ud på nettet. Sitet er helt grundlæggende forandret, og annoncerne har fået en mere fremtrædende placering.
700 millioner må Google punge ud for det russiske annonceselskab Zao Begun.
Den tidligere chef i Microsofts MSN-divison Carolyn Gudmundson skal 22 måneder i fængsel for at forsøge at fuske sig til fem millioner kroner.
Først tvang EU teleselskaberne til at nedsætte prisen for at bruge mobilen i udlandet - og nu vil EU-kommissær Viviane Reding gøre det samme med SMSerne. Teleanalytiker rejser skarp kritik.
Danske e-Boks gør klar til at tilbyde elektroniske dokumenter til europæerne.
Antallet af spammails er steget til det tredobbelte i løbet af de seneste tre år.
Internationale forskere og virksomheder, der arbejder med nanoteknologi, gæster København til september.
Vær på vagt over for mails fra nære venner og kolleger. Det skyldes en ny form for spam, der i øjeblikket spreder sig med lynets hast.
Drømmer du om at starte en forretning op på nettet. Få her fem gode råd fra en iværksætter der gjorde drømmen til virkelighed.
500 stod i kø foran Telias butik på Strøget i nat for at få fingrene i Apples nye mobiltelefon. Ekspert mener, at den vil presse priserne på avancerede mobiltelefoner ned.
En lang række populære og velbesøgte danske websider har fået sig en uønsket navnebror. Se her om din virksomhed er på listen.
Flere indlæg
« Forrige side -
Næste side »