Partner med erfaring indenfor det personlige salg – Evt. salg til virksomhed, der gerne vil produkt- udvikle.
Jeg søger en partner, der vil være med til at markedsføre et nyt produkt til Restauranter, hoteller og virksomheder.
Jeg har lavet markedsundersøgelser, fået nogle kunder, har kontakt til nogle mulige forhandlere,og har et mindre varerlager – men manger meget en at diskutere strategi med (ikke flere konsulenter), en, som økonomisk vil stå til ansvar for den valgte metode.
Jeg forestiller mig flere
løsninger, men en af dem er, at vi stifter et firma sammen, jeg indskyder Partneren indskyder så et tilsvarende beløb, som ovennævnte er værd
Firmaets egenkapital bliver så det, jeg indskyder, og arbejdskapitalen bliver det, partner indskyder. Vi hæver ikke løn, men deler overskuddet.
Den ideelle partner: En, som kan det personlige salg, og opbygge en organisation, lave en forretningsplan og salgsstrategi og følge den til dørs. En, som har noget erfaring med at opbygge et forhandlernet. En, som ikke er bange for at træde nye stier. Måske en salgsdirektør, der har fået et gyldent håndtryk, og gerne vil i gang selv, men mangler et produkt.
Overtagelse af
virksomheden mulig på sigt.
Skriv en privat mail med et par ord om, hvorfor dette kunne være interessant for dig |
Partner søges til et nyt produkt indenfor restauranter,hoteller og virksomheder
Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
- 1
Side 1 ud af 1 (1 indlæg)