Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

PRINCE2 Infrastruktur-projektleder

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
  • 1
Fra København
Tilmeldt 27. Mar 09
Indlæg ialt: 58
Skrevet kl. 17:03
Hvor mange stjerner giver du? :

Right People formidler og udvikler freelancekonsulenter, der kan indgå i alsidige roller i IT- og forretningsprojekter hos vores kunder.

Vi søger en dygtig infrastruktur-projektleder til et større projekt hos en kunde, der omhandler udskiftningen af kundens SAN. Projektet følger Prince2-modellen og er allerede i design-fasen, men grundet organisatoriske ændringer har de behov for en projektleder, der kan overtage projektet. Det vil således være din opgave at sikre en succesfuld gennemførsel af projektet.

Du skal være en dygtig teknisk projektleder med væsentlig erfaring med infrastruktur og herunder meget gerne specifik erfaring med etablering af SAN. Det er desuden et krav, at du har både teoretisk og praktisk kendskab til PRINCE2 modellen.

Kunden er beliggende i Humlebæk. Projektet er fuld tid og har start med det samme og forventes at vare ca. 2 måneder. Faktureringsniveau forhandles individuelt.

Dine kvalifikationer
Vi søger en konsulent til dette projekt, der har følgende kvalifikationer og egenskaber:

  • Ekspertkompetencer inden for teknisk projektledelse og IT-infrastruktur, herunder SAN
  • Teoretisk og praktisk kendskab til PRINCE2
  • Gerne en relevant uddannelse med gode resultater

Er du interesseret
Projektet har start ASAP, så hvis du er interesseret, så send hurtigst muligt dit CV til project86@rightpeople.dk.

Du kan læse mere om Right People på www.rightpeople.dk

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)