Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Er du en af Fremtidens Ledere?

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
  • 1
Fra KBH
Tilmeldt 29. Mar 05
Indlæg ialt: 241
Fra  CityCallCenter ApS Skrevet kl. 16:54
Hvor mange stjerner giver du? :
Nogle af jer har måske hørt om JCI... nogle af jer har måske ikke.

Der holdes en uforpligtende intro-aften d. 12. september i København og måske kunne det være interessant for dig at kigge nærmere på det?
Personligt har jeg fået rigtig, rigtig meget ud af mit snart 3-årige medlemsskab og jeg kan derfor kun anbefale det.

Kort fortalt er JCI et forum for personlig udvikling, leder- og ledelseserfaring og er et godt uddannelsessupplement til karrieren.
JCI er kendt og anerkendt som lederudviklingsorganisation for dynamiske mennesker mellem 18 og 40 år.
Vi giver fremtidens ledere mulighed for at udvikle de lederevner, det fællesskab, den sociale ansvarlighed og de forretningsmæssige muligheder, som er nødvendige for at skabe positive forandringer.
JCI Danmark er partipolitisk uafhængig og religiøst neutral.




Se invitationen her: http://www.jci.dk/aiz.asp?id=9986

Og tøv endelig ikke med at kontakte mig, hvis du har spørgsmål, som jeg kan hjælpe med at få besvaret. :-)

De bedste hilsner,
Pouline






Side 1 ud af 1 (1 indlæg)