Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Valg af DVB-T modtager

Side 1 ud af 1 (5 indlæg)
  • 1
Fra 6920 Videbæk
Tilmeldt 29. Mar 05
Indlæg ialt: 904
Fra  EDZO Skrevet kl. 08:51
Hvor mange stjerner giver du? :
Inspireret af Mikkels tråd om valg af parabol og TV, vil jeg da også gerne høre jeres råd omkring valg af DVB-T modtager.

Jeg ønsker blot en enkel modtager med tekst-tv, men ikke indbygget i en harddisk-optager eller lignende. Skal man holde sig væk fra Bilka''s modtagere og gå efter et mere etableret mærke (som også er dyrere)?

EDZO - Håndlavede accessories til mænd, som butterflies, bælter og hatte.

Tilmeldt 9. Jan 06
Indlæg ialt: 141
Skrevet kl. 09:09
Hvor mange stjerner giver du? :
Har selv meget kortvarig erfaring med en DVB-T modtager fra Denver, som må siges at være et billigt mærke.

 

Rigtig fin og enkel modtager. Jeg tror ikke der er en kæmpe forskel når man "bare" ønsker de basale ting som tv modtagelse og ttv.

 

Grunden til at min erfaring er kortvarig er ikke fordi jeg var utilfreds med modtageren, men fordi jeg fandt ud af, at min modtager fra Canal Digital også kunne håndtere DVB-T signaler . Så der sparede jeg lige en fjernbetjening

Fra Valby
Tilmeldt 5. Dec 05
Indlæg ialt: 880
Skrevet kl. 10:57
Hvor mange stjerner giver du? :
Fra Lemvig
Tilmeldt 14. Feb 06
Indlæg ialt: 623
Skrevet kl. 21:53
Hvor mange stjerner giver du? :
Du skal ikke høre på dem hvis de vil sælge dig en ny antenne...
Din gamle TV2 ant. (UHF) virker stadig til dette... men hiv din DR ant. (VHF) ned...

Folk tror nok som de gjore angang hvor der kom stereo fm så skulle de osse have en stereo fm ant... *DOOH*



Tilmeldt 11. Jun 06
Indlæg ialt: 995
Skrevet kl. 16:42
Hvor mange stjerner giver du? :
Side 1 ud af 1 (5 indlæg)