Vi har Summa Summarum 2 Enternprise. Er der nogen der kan hjælpe med, hvad vi skal gøre for at kunne konvertere fakturaer. ordrebekræftelser mv til en pdf ?
Den hurtigste løsning er at hente en gratis pdf-writer på nettet og installere den. Så vælger du den i stedet for din almindelige priter og vupti - så har du et .pdf-dokument. Du kan f.eks. bruge: http://www.cutepdf.com/Products/CutePDF/writer.asp, hvor du så skal installere både "Free download" og "Free converter". Det fungerer fint.
SummaSummarums formulardesigner kan kun håndtere en grafikfil pr. dokument. Hvis I ikke kan klare jer med at uploade et logo og så ellers tilrette i formulardesigneren, er eneste mulighed at omdanne hele jeres brevpapir til en stor grafikfil og så bruge den som baggrundsbillede i jeres faktura-formular.