Hvis jeg står med 4 komikere og et kæmpe lokale. Men ingen penge, hvad gør jeg så? Hvor finder man folk der er interreseret i at sponsorere et sådant arrangement? |
PM sendt.
mvh Hans
PM sendt. mvh Hans |
|
Mvh, Lars Brink
Projekt: LatinoNews.dk events, koncerter m.v.
Jo Der bliver solgt både øl og vand, og entre kommer der også.
Men der kræves stadig nogle penge til at starte det op, da det ikke er alle der vil arbejde gratis |
Skal komikere m.fl. have penge inden de går på scenen???
Kan de ikke vente til et par timer efter de er kommet og
indtægterne er kommet ind?
|
Hvad med at prøve at finde en hovedsponsor? Det var jo nærliggende at prøve med et bryggeri - eks. Albani eller et andet lokalt bryggeri. Så kan de jo passende leverer alle drikkevarer. Jeg tror at det er nemmere at få et lokalt bryggeri i tale, end Carlsberg og Tuborg.
Jeg er medlem af en forening som tidligere med stor succes har haft en sponsoraftale med et bryggeri - de accepterede bare ikke at der blev solgt andre mærker end deres eget, hvilket jo var fair nok.
mvh Carsten |
|
Hej Lyskjaer. www.rynkeby.dk var da også en mulighed som hovedsponsor - "over and out "
Held og lykke med dit nye projekt.
|
Peter
Danmarkshop.com
Før I søger en hovedsponsor, skal I have svar på rede hånd, når han spørger: "What''s in it for me".
mvh Hans |
|