Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Freelance mødebooker.

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 11. Jul 25
Indlæg ialt: 1
Skrevet kl. 23:17
Hvor mange stjerner giver du? :
Hej alle sammen. Søger virkelig noget hjælp.
Jeg er en mand på 28 år gammel og har været telefon sælger og mødebooker i 10 år og tjener ca 40-50 tusind kroner hver måned på 25 timer om ugen.
Jeg har hørt man kan tjene meget mere som freelance mødebooker. Hvad er jeres erfaring med det? Penge mæssigt. Tidsmæssigt. Nogle gode råd?
Fra 3210 Vejby
Tilmeldt 2. Mar 11
Indlæg ialt: 47219
Fra  John Hannover Skrevet kl. 14:55
Hvor mange stjerner giver du? :

Ikke personlig erfarring men fra mange FB fora, vil jeg mene at mange freelance mødebookere tvinges tilnok cure no pay og ofte af noget det er meget vanskeligt at tjene 50 t pe måned på

vh John Hannover

Fra Hjørring
Tilmeldt 15. Nov 10
Indlæg ialt: 483
Skrevet kl. 15:14
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 5,0 stjerner givet af 1 person

Din oplyste løn, som telefonsælger, svarer, omregnet til fuldtidsstilling til knap 900.000kr/år.

Hvis du arbejdede for en gennemsnitsløn for telefonsælgere, ville du tjene knap 35% af den løn du oplyser.

Jeg har haft nogen berøring med telemarketingbranchen, og ALDRIG stødt på sælgere, hverken freelance, fastlønnede eller grundløn med provision, som tjener bare halvdelen af det beløb du nævner.

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)