Så et indlæg, og kunne se, at der mangler en del guider i dagens danmark, fx. en Cafe guide. Klik på en by, og der ruller en guide frem med ris og ros fra kunder.
Men der er også mange ANDRE gode muligheder på nettet... Lad os lave dem sammen.
Jeg vil gerne stå for vedligeholdelsen teknisk mm. af disse sider, hvis du står for at få noget plottet på siden, skaffe sponsorer mm. Vi deler 75% til dig, 25% til mig.
Så send en mail til mig på stefangranholm@gmail.com
SÅ skal vi nok få lavet nogle gode sider
Computer reparation i Favrskov, Randers Hammel, Hinnerup og Hadsten.
Jeg har i noget tid haft ideen til dette site www.natogdag.dk men er desværre ikke rigtig kommet videre, da jeg har kastet mig over andre projekter. Jeg har webdesigneren og programmøren, men ikke tiden til at drive sådan et site.
Dog forstår jeg ikke hvad du mener med "at du vil stå for vedligeholdelsen teknisk"?
Det meste af arbejdet ligger i at få "plottet noget på siden" og det skal ske hver dag... Det er dét, der tager en hel krig.
Mvh William
William Atak | ATAK A/S - Frubjergvej 3, 2100 København Ø | TELEFON: +45 3510 5050 | WEB: www.atak.dk
Jeg arbejder på et storstilet projekt hvor jeg/vi kombinerer brugen af interaktive kort ala Google Maps eller MS Maps og panoramabilleder / interaktive rundture for at lave turistguides til de forskellige områder / kommuner i DK.
Konceptet har jeg udarbejdet i samarbejde med min gode ven og kollega i UK - han har bare realiseret det. Jeg planlægger at følge trop med et lignende koncept - bare tilpasset de danske forhold. Dog kræver ambitionerne at jeg finder 1-3 samarbejdspartnere - da det gerne skulle være et landsdækkende koncept.
Fordelene / konceptet bør gerne være åbenlyse. Melder der sig de rette leverandører herinde så er jeg er villig til at diskutere de nærmere betingelser for et samarbejde.