Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

hjælp til call to action

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 16. Jun 10
Indlæg ialt: 49
Skrevet kl. 21:06
Hvor mange stjerner giver du? :

Go aften alle sammen.

Jeg har brug for lidt hjælp her. 

Jeg sælger smykker over nettet ( www.nicolepiper.com), og er fuld i gang med det her adwords halløj,

og har fundet ordet "ringstørrelser" som jeg får mange klik på, men de klikker sig kun ind for at finde deres ring størrelse også er de ude igen.

så jeg har et frafald på 90 % på den side. 

Spørgsmålet er så, hvordan kan jeg få en bedre CALL TO ACTION på den side, og derved få folk til at klikke sig videre rundt i webshoppen og måske købe en ring hos mig :)  ??????

klik på linket her: http://www.nicolepiper.com/info/ring-storrelse.html

Mvh Nicole 

Fra Morud
Tilmeldt 9. Sep 13
Indlæg ialt: 99
Skrevet kl. 21:23
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Nicole! 

Jeg vil anbefale dig at få lavet nogle bedre og mest opsigtsvækkende knapper. Dem du har nu, virker ret out-dated og kedelige.

Ligeledes kan du få gjort mere opmærksom på de øvrige produkter du har, som pt. bliver vist i bunden af siden.  

Jeg vil yderligere råde dig til at få skiftet din baggrund, den tager utrolig meget fokus fra indholdet.

Med venlig hilsen,

Christian Johnsen 

Fra Aalborg
Tilmeldt 6. Jan 13
Indlæg ialt: 471
Skrevet kl. 21:36
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Nicole.

Jeg vil anbefale dig at prøve at ændre teksten på en af dine knapper til 'Køb dine nye smykker her' eller en anden tekst der opsummere samme budskab.

Derudover kan du i din tekst også indsætte en CTA i samme stil men som passer ind i konteksten. På den måde er det oplagt for dine besøgende at trykke direkte på linket i teksten. 

CDKeypriser.dk - Find de bedste priser på dit næste computerspil. 

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)