Ideen er at havde et IT firma der laver hjemmesider men også billeder og film. synes jeg har set at de fleste firmaer skal man selv leverer sådanne materielle.
Jeg går også lidt med at tilbyde hjemmeside bygning inden for den Erotiske branche, selvfølgelig med samme service hvis det var en hvilken som helst anden forretning.
men ved ikke om jeg er helt der ude hvor det er idiotisk...
Er stor konkurrence på begge markeder.. Virker lidt som om, at du fisker rundt med forskellige ideer. Hvis du skal ind på de markeder, har du så kvalifikationerne til det?
Synes du skal finde ud af, hvad du vil starte op med og skulle det blive en succes så kan du altid udvide.
Get your customers to be fans! Collect, display and engage. Go to DUCKSUITE and sign up for early access.
Ideen er god men det er der også mange andre der gør! Det er korrekt at nogle hjemmesidesnedkere ikke kan lave grafik men der er mange der kan.
Der er mange der laver det samme som du går og tænker på men det ser jeg ikke som et problem da mange af de såkaldte freelancegrafikere og hjemmesidesnedkere ikke er meget bevendt.
Der er selvfølgelig også gode imellem og dem kender vi da også nogle stykker af, men vi kender flere af dem der er yderst ringe. Så konkurrencen er stor så skal du nå frem skal du kunne levere kvalitet og ikke tænke så meget på pris.
Vil du gerne se en af vores <a href="https://ravfund.dk">Ravlygter</a> i funktion eller evt. teste din egen er du altid velkommen på vores indendørs strand i Nordjylland.
Jeg tror da mange kan tilbyde det - ofte i samarbejde med andre virksomheder, så det ikke er nødvendigt med al viden og alt udstyr, men mange kan sagtens bygge billeder og video ind - og arbejder med film og foto virksomheder. Det er ikke nødvendigvis billigere at ha alt in-house
Vil godt lige vide hvordan hullen kan folk rette i mit indlæg... synes det er at træde folk over tæerne. at man bare retter i folks indlæg. har fundet ud af mit starttråd er blevet rettet 2 gange... NU MÅ MAN GODT STOPPE!!!!!!!
Vil godt lige vide hvordan hullen kan folk rette i mit indlæg.
Vi er nogle der kan rette i emnet - formentlig fordi vi har været med i lang tid. Jeg gør det sjældent, men din overskrift var ubrugelig 'er det total idiotisk????????' så jeg tillod mig i første omgang at fjerne 5-6 spørgsmålstegn fra den. Nogen har så efterfølgende sat et sigende indhold i overskriften, det syntes jeg er en service overfor alle andre.
Det var let for mig lige at flytte erotisk hvis det var stødede - så det er gjort i alle fald. Omvendt er en overskift der bare hedder Er det totalt idotisk????? ikke ret meget værd - man bør jo forsøge at få lidt indhold i (som også anbefales hver gang man laver en tråd) så folk kan afgøre, om det er noget de ved noget om - så jeg tror ikke noget har været i ond mening - du bare forsøg op at få indhold med
Jeg synes stadigt sagtens ideen kan bære og holder fast i at du i starten i alle fald får et lettere liv hvis du samarbejde med nogen med film og kamera erfaring og udstyr
Jeg synes stadigt sagtens ideen kan bære og holder fast i at du i starten i alle fald får et lettere liv hvis du samarbejde med nogen med film og kamera erfaring og udstyr
Hvorfor jeg tænkte i den ret er fordi jeg jeg har arbejdet med foto og film på hobbyplan i mange år. og idag har valgt efteruddanne mig eller rettere tage en uddannelse inden for IT web.
Så har jeg tænkt hvorfor ikke koble sin uddannelse og hobby sammen.