Jeg tilbyder snart i samarbejde med nogle dygtige samarbejdspartnere outsourcede linkbuildingpakker. Her er prisen for den mindste pakke DKK 1399 ex. moms. og efter min mening et godt udgangspunkt.
Du skal dog være klar over at godt SEO arbejde ikke er billigt. Mine samarbejdspartnere tager DKK 450 ex. moms. i timen.
Det kræver en del arbejdstimer, og SEO hører ikke til i den billige ende når du skal have andre til det.
Du kan vælge at lave det selv, uanset hvad du vælger ser du ikke resultater fra dag et, det skal stille og roligt have lov at sætte sig og udvikle sig. Der kan gå lang tid på konkurrenceprægede søgeord da du skal indhente de andre + måske derefter overtage deres plads, mens de selv laver SEO eller har en stor pengepung eller evt. får bureauer til det.
Hvis man er på et lavt budget, ser jeg ingen anden udvej end at sætte sig grundigt ind i tingene ved hjælp af alle de gode bøger der er om emnet og derefter stille og roligt begynde at implemenmtere de tiltag der skal få din side frem i søgemaskinerne.
Man kan gøre rigtig meget selv hvis man ved hvad man skal ændre/implementere og gøre de rigtige steder.
uanset hvad er der meget hjælp at hente online og hos amino samt bøger.
Hvis du er hurtig kan vi presse dig ind, vi har efterhånden så står efterspørgsel at vi ikke kigger efter kunder mere, men vi har lige afsluttet en idag så der er en åben plads.
Hvis du er hurtig kan vi presse dig ind, vi har efterhånden så står efterspørgsel at vi ikke kigger efter kunder mere, men vi har lige afsluttet en idag så der er en åben plads
nu skriver han max 1500 total eller en hel del mindre pr måned
Jeg tilbyder snart i samarbejde med nogle dygtige samarbejdspartnere outsourcede linkbuildingpakker. Her er prisen for den mindste pakke DKK 1399 ex. moms. og efter min mening et godt udgangspunkt.
Du skal dog være klar over at godt SEO arbejde ikke er billigt. Mine samarbejdspartnere tager DKK 450 ex. moms. i timen.
Hvis en person ønsker at komme op på nogle specifikke ord, går jeg ikke ud fra du bare vil tilbyde ham en linkbuilding pakke til 1399,-?
Hvis man har nogle meget specifikke mål er det vigtigt man først og fremmest laver en onsite analyse og sikrer at de sider/undersider man linkbuilder til rent faktisk er optimeret til de ord der gerne vil rankes på.
Dernæst bør man se lidt på konkurrencen indenfor de ord man gerne vil op på i forhold til budgettet.
Hvis budgettet tillader at man måske stiger fra plads 88 til 46 på et meget bredt ord, kan man med fordel optimere til ord med mindre konkurrence for man i stedet ryger i top10 eller top3.
Så til trådstarter, hvis du er seriøs omkring at ville op på nogle konkurrenceprægede ord så kræver det altså en del mere end du forventer. Som sagt skal du nok enten sætte dine forventning meget ned eller budgettet meget op.
Det er hele essensen i pakken at tilbyde en specialiseret tjeneste kun med ekstern linkbuilding som er konceptet. Nu er det stadig i den spæde start så der kan komme ændringer, men vi kører pt. med testkunder der er tilfredse med resultatet indtil videre. Vi er dog i gang med at udforme et lille hæfte med hyppige SEO fejl der kan rettes op på til kunderne.
Jeg er fuldt enig i at god søgemaskineoptimering inkl. analyser og linkbuilding koster mere end 1500 kr. om måneden. De fleste SEO tips og tricks er at finde på nettet til trådstarter. Ellers kan Rosenstands fine fine bog anbefales (køb den før din nabo).
Hvis du er hurtig kan vi presse dig ind, vi har efterhånden så står efterspørgsel at vi ikke kigger efter kunder mere, men vi har lige afsluttet en idag så der er en åben plads
nu skriver han max 1500 total eller en hel del mindre pr måned
Nu er det fint du giver mig en stjerne men jeg vil ikke tilbyde ham en plads uden at være sikker på at han kan være med på budgettet. Vores mindste pakke med linkbuilding giver også gode resultater