Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Hvor mange brugere kan jeg regne med per måned

Side 1 ud af 1 (4 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 7. Dec 11
Indlæg ialt: 11
Skrevet kl. 18:49
Hvor mange stjerner giver du? :

Kære Amino-venner,

Jeg er ved at skrive min forretningsplan for et nyt website og deri skal jeg naturligvis også specificere hvordan 'uptaket' vil være på sitet.

Jeg ved at det naturligvis afhænger af markedsføring mv, men hvilket niveau er realistisk for mange der vil bruge sitet; måned for måned?
Jeg ved det er et svært spørgsmål at svare på da der er mange faktorer at tage i betragtning, men et estimat, eksempler, eller andet ville blive meget værdsat!

Godt nytår og mange tak på forhånd.
Mvh.

Fra Kolding
Tilmeldt 6. Jun 11
Indlæg ialt: 288
Fra  MJ Vision ApS Skrevet kl. 18:52
Hvor mange stjerner giver du? :

Kan man ikke svare på.

Skab tryghed for din virksomhed og dit personale med Kamera overvågning

Fra Ølstykke
Tilmeldt 18. Jul 09
Indlæg ialt: 1604
Fra  Better-Web ApS Skrevet kl. 18:52
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 5,0 stjerner givet af 1 person

Det er jo et umuligt spørgsmål du stiller os Amjans. Antallet af besøgende kommer helt an på hvilken niche du arbejder inde for, hvor mange penge du bruger på markedsføring, hvor effektivt du kan markedsfører dig og om dine brugere har nogen som helst grund til at komme tilbage til lige præcis dit website.

Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 18:55
Hvor mange stjerner giver du? :

Det er en af de forfærdelige ting med forretningsplaner og hvor uduelig de for de flestes vedkommende er.
Hvis og hvis min røv er spids (min far lærte mig det udtryk).

Du kunne for at vi kan "prøve" at give et gæt fortælle om f.eks.

Målgrupper
Markedsføringsplatforme (og budget)
Definition af bruger

Side 1 ud af 1 (4 indlæg)