Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Grøn Frisørskole kan kun blive succes !

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 25. Aug 11
Indlæg ialt: 20
Fra  Quest Hair Professionals Skrevet kl. 17:51
Hvor mange stjerner giver du? :

Bredt budgetfrolig, historisk beløb til børn og vækst.

Udtagelser som:

- Har arbejdet hårdt for mere grøn og aktiv sund by.

- Satser offensivt på aktiv indsats for ledige i byen og vækst i erhvervslivet uden at efterlade et hul i kassen.

- Nye rammer for ambitiøst vækst- og erhvervspolitik i København.

JEG vil skabe flere arbejdspladser, være miljøbevidst med grøn skole, vil være giver i stedet for modtager, har energien til at føre dette ud i livet.

MEN..

Jeg bliver bremset af bankerne, de sagde skaf 200.000 kr. jeg skaffede dem, nu siger de skaf yderligere 300.000 kr.

Jeg har været samtlige fonder igennem EU kommisionen, men her får jeg at vide jeg skal afleverer min mappe til S.U.S som så er berettiget til at søge fonderne, og dermed er projektet deres, dette da fonderne kun kan søges igennem statens skoler.

Øhh og hvad så med iniativtageren/iværksætteren der har ofret 2 år på at skabe et projekt der ifølge ovenstående grønne krav og flere arbejdspladser, 

En Grøn Frisørskole til gavn for miljø, frisørerne, kunderne og ikke mindst børnene, en klar succes for alle og med hjertet det rette sted.

Hvordan skal skolen slå igennem når panseret (banker, fonder) er så svært at bryde ? 

 

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)